Ağu
26
2011
0

“O zaman ligden de düşürün!”

Usta kalemler, TFF’nin kararını değerlendirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe’yi bu sezon Şampiyonlar Ligi’nden men ettiğini açıkladı. TFF bu kararı almasındaki gerekçeyi ise UEFA’nın kendilerine gönderdiği yazı olarak gösterdi.

İşte usta kalemlerin TFF’nin aldığı ‘Fenerbahçe’yi Şampiyonlar Ligi’nde men etme’ karına yorumları…

“O ZAMAN LİGDEN DE DÜŞÜRSÜNLER”
HTSPOR Yazarı Serdar Ali Çelikler
O zaman Süper Lig’den de düşürülmeli. TFF bu kararı açıklarken diyor ki; UEFA bizi böyle uyardı. Biz de Türk takımlarının geleceğini düşünerek göndermeme kararı aldık. Yani bu iş eninde sonunda Fenerbahçe’ye bir cezaya mal olacak. O yüzden ben ileride hem kendi milli takımımın hem de diğer Türk takımlarının geleceğini düşünerek bu sene göndermeme kararı aldım diyor.

Madem Fenerbahçe’nin ceza alacağını düşünüyorsun o zaman neden düşürmüyorsun? Dolayısıyla şimdiden düşürmesi lazım. Senin UEFA’ya bildireceğin bir şampiyonun yoksa o zaman o şampiyon zaten gelecek yıl lige başlamamalıdır. Yalnız burada Federasyon’un soruşturmada ismi geçen diğer takımlarla ilgili bir bildirimi var mı yok mu, Federasyon bunu da açıklamalıdır. Bu da önemli bir noktadır.

“UEFA ÇOK ACIMASIZCA DAVRANDI”
Meriç MÜLDÜR HTSPOR Yayın Koordinatörü
Açıkçası sürpriz bir karar oldu. TFF Başkanı Aydınlar’ın dünkü açıklaması, yani UEFA başmüfettişinin gelmesinin endişelenecek bir durum yaratmaması gerektiğini, bir rapor hazırlamayacağını, sadece bilgi toplamaya geldiğini söylemişti. Federasyon Başkanı bunları söyleyince şüpheler biraz olsun giderilmişti ama yine de bir endişe vardı açıkçası.

UEFA boyutuna gelince tabi UEFA madem bu mevcut delillerin, belgelerin yeterli olduğuna inandı o zaman açıkçası kendi de men edebilirdi. Ama tabi Federasyon’u köşeye sıkıştırdı. Federasyon’u köşeye sıkıştırarak hem tepkilerden hem ileride doğabilecek çok ciddi tazminat davalarından kurtulmuş oldu bu sayede. Ama karara gelince ben şahsen beklemiyordum ama UEFA en ufak şüphede böyle bir karar verebiliyor. Acımasız bir şekilde davrandılar. En azından şunu söyleyebilirim; çok ciddi Avrupa kulüplerinde, büyük kulüplerde adı geçen böyle 2 aylık bir süreçte böyle bir kararı verebileceklerini düşünmüyorum. Söz konusu Türkiye olunca daha rahat hareket ettiler düşüncesindeyim.

Ama olayın tabi bir de şu boyutu var; Federasyon süreci pek iyi yönetemedi. Tamam temkinli adımlar atmaya çalıştı, Türk futbolu zarar görmesin diye düşündü ama sonuçta gelinen noktada Federasyon’un istifasına kadar gidecek bir olay yaşıyoruz şu anda. Madem UEFA bu delilleri yeterli buldu, Federasyon da Etük Kurulu raporu tamamladıktan sonra o delilleri yeterli bulması gerekiyordu. Çünkü Etik Kurulu 7-8 şike olduğuna, şike teşebbüsü olduğuna, teşvik olduğuna, teşvik teşebbüsü olduğuna kanaat getirdi ve bunu rapor halinde Federasyon’a sundu. Federasyon Başkanı da bunu basın toplantısında okudu. Ben şimdi inanıyorum ki bu açıklamayı Federasyon Başkanı mesaj olarak verdi, bilerek okudu.

Ayrıca bir de şu noktası var; bir müddet önce Federasyon Başkanı Avrupa Kupaları’na katılım konusunda söz konusu kulüplerin kendisinden şüphe duyan varsa katılmasın açıklamasını yaptı. Yani demek ki bu bir mesajdı artık. Biliniyordu böyle olacağı ki play-off sisteminden de artık şüphe duymaya başladım. Yani durup dururken çıktı play-off sistemi. Bir anda patlak veren 3-5 günlük bir olay çünkü. Fenerbahçe’nin böyle bir sonla karşı karşıya geleceği büyük olasılıkla tahmin ediliyordu ki Süper Lig’in değeri en azından tam anlamıyla kaybolmaması, biraz heyecan gelmesi için play-off sistemini harekete geçirdiler diye düşünüyorum.

“TFF KENDİNİ BAĞLADI”
Spor Hukuku Enstitüsü G.Sekreter Yard. Av. Alpay Köse
Ortada büyük bir çelişki var. UEFA Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılmamasını istiyor, Fenerbahçe ise lige devam edecek. Bu anlamda UEFA, TFF’yi işin nasıl yürütüleceğine dair ders vermiştir. Zaten UEFA Başmüfettişinin gerek savcıyla görüşmesi bunun açık deliliydi. UEFA da buna göre kararını verdi ancak Federasyon yargı sonucunu bekleme kararı alarak büyük bir hata yapmıştır. Bizim baştan beri söylediğimiz gibi TFF’nin bu soruşturmayı devam ettirmesi gerektiğiydi. Ancak şu anda TFF kendini bağlamıştır. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılmayacak olmasından dolayı Trabzonspor hak talep edebilirdi ancak onun başkanı da yargılanacak. Bu durumda başka takımlara belki bir hak çıkabilir.
UEFA’nın bu kararı vermesinin sebebi TFF’dir.

“BİR DAVAYA İKİ ZIT KARAR VERİLDİ”
Milliyet Gazetesi Yazarı Mehmet Demirkol
Keşke bu kararı kendi içimizde verebilseydik. Futbol evrensel kurallarla idare edilmeli. Evrensel kurallar eğer Fenerbahçe’yi Şampiyonlar Ligi’nin dışında tutuyorsa Süper Lig’in de dışında tutmalı. Yani orada öyle burada böyle olmamalı. Hangisi doğruysa ona karar verilmeli. Burada bir davaya birbirine iki zıt karar verilmiş gibi.

Alıntı:Haberturk.com

Yaziyi gonderen in: Güncel Haberler | Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ağu
11
2011
0

İmam kocanın tepkisi!

“Keşke boğazımı kesseydin”

Bursa’nın Gölbaşı Köyü’nde imamlık yapan Orhan K.’nın eşi Semra K., kocasının kendisini aldattığından şüphelenerek, uyuyan kocasının cinsel organını kesti.

Uğur USLUBAŞ / BURSA

Acıyla yataktan fırlayan Orhan K., çığlıklarını duyan komşularının yardımıyla hastaneye götürüldü. Kopmak üzere olan organı cerrahi kliniğinde dikilen Orhan K.’nın durumu iyiye giderken, gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Semra K.’nın eşini uzun süre takip ettiği, olaydan birkaç gün önce de kocasının gece yarısı “İşim var, dışarı çıkacağım” demesi üzerine, ondan önce evden çıkıp, otomobillerinin yedek anahtarıyla aracın bagajına girdi. Kadının bir süre bagajda seyahat ettiği, araç durunca polisi arayıp, “Kocam zina yapıyor gelin” dediği, ama nerede olduğunu göremediği için adres veremediği öğrenildi. Bagajda kapalı kalan kadının, kocasını arayıp “Bagajdayımburaya gel” dediği ve bagajdan çıkarıldığı öğrenildi. Öte yandan Orhan K.’nın başına gelen korkunç olayın ardından hastaneden eşini cep telefonuyla aradığı ve “Oramı keseceğine boğazımı kesseydin” dediği öğrenildi. Hastanedeki imamın kesilen organının işlevini kazanıp kazanmadığının henüz belli olmadığı ve 6 ay boyunca gözetim altında tutulacağı belirtildi.

Alıntı :Haberturk.com

Yaziyi gonderen in: Güncel Haberler | Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,
Ağu
11
2011
0

Otobüste saldırıya tepki büyüyor!

Voleybolcu kadınlardan ‘Şortunu giy gel’ eylemi – AHT

Milli voleybolcu Gizem Güreşen, facebook ve twitter’dan yaptığı çağrıyla voleybolcu kadınları “Şortunu da giy gel” diyerek, Nurcan İbrahimoğlu’na yapılan saldırıyı protestoya çağırdı.

Ümran AVCI/AHT

Ama Avrupa Voleybol Şampiyonası’na hazırlanan kadın voleybolculara federasyondan “Konsantrasyonunuzu bozmayın” mesajı gelince, eyleme katılmaları suya düştü.

TWITTER’DAN İLETİŞİM
Bunun üzerine Gizem Güreşen, twitter’dan “İzin alabilseydik ben de orada olurdum. Burdan size destek vereceğim, yanınızdayım!” diye yazdı. Bu gelişmenin ardından organizasyonu, voleybolcu ve GS TV’de sunucu olan Başak Koç üstlendi. Gazete Habertürk’e konuşan Başak Koç, şunları söyledi: “Bizler sürekli antrenmanlara giden, bunu için de toplu taşıma araçlarını kullanan insanlarız. Aramızda 15 yaşından 30 yaşına kadar sporcular var. Yarın başka kadın sporcuların başına böyle bir şey gelmeyeceği ne malum.”

KADIKÖY’DE BULUŞMA
Twitter ve facebook’tan cumartesi günü saat 14.00’de voleybolcu kadınları Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi’nde şortlu halde buluşmaya çağıran Başak Koç, “Vapurla karşıya geçip, otobüsle Levent’e, Levent’ten de olayın yaşandığı 42M otobüsüne binerek son durağa gideceğiz” diye konuştu. Çağrının ardından twitter’dan tehdit mesajları geldiğini de anlatan Koç, “Ramazan ayında ne yapıyorsunuz, şortla bizim mahalleye uğramayın’ gibi mesajlar alıyoruz ama kimse bizi tepkimizi göstermekten alıkoyamaz” dedi.

‘SULTANLAR’DAN DESTEK
Eyleme milli voleybolcular da destek veriyor. Başak Koç, millilerin eyleme katılmak istediğini, ancak şartlar nedeniyle katılamadıklarını belirterek “Kadın Voleybol Milli Takımı şu an İstanbul’- da kampta. Onlar da eyleme katılacaklardı. Fakat Federasyon Başkanı konsantrasyonları bozulmasın diye bu konuya karışmamalarını istedi. Çünkü onlar İtalya’da yapılacak Avrupa Voleybol Şampiyonası’na hazırlanıyorlar. Yine de manevi desteklerini arkamızda hissediyoruz” dedi.

Alıntı :Haberturk.com

Yaziyi gonderen in: Güncel Haberler | Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ağu
08
2011
0

Polisler Tarafından Öldürülünce…

ANA SAYFAYA DÖN MANŞETLER Haber Tarihi: 08 Ağustos 2011 Pazartesi Saat 19:50Polisler Tarafından Öldürülünce…
İngiltere’de Londra’nın doğusunda bir gencin polisler tarafından öldürülmesiyle başlayan olaylar giderek büyüyor.

İngiltere’de Londra’nın doğusunda göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

İngiltere yayın kuruluşu Bbc’nin haberine göre, polisin yolda bir adamı durdurarak üstünü aramak istemesi üzerine göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Bu durum Londra’da şiddetin 3. gecede de devam edeceği yolunda endişelerin doğmasına yol açtı.

Bazı göstericilerin mağazaların camlarını kırdığı, çöpleri, süpermarket arabalarını polislerin üzerilerine fırlattıkları ifade edilen haberde, güvenlik güçlerinin Hackney Merkez İstasyonu bölgesini kordon altına almaya çalıştığı kaydedildi. – Londra

(Anadolu Ajansı) [2918655]

Alıntı : Haberler.com

Yaziyi gonderen in: Güncel Haberler | Etiketler: , , , ,

Copyright 2011 Tm haklar saklidir. Bu Site Google , Yahoo vb. Arama Motorlarinda Okey | Okey Oyna | Bedava Okey
| Canli Okey | Okeysalonlari Aramalarinda nclk Etmektedir